شرایط صادرات دستمال کاغذی به عراق

صادرات دستمال کاغذی به عراق در طول سال های گذشته کم و بیش انجام شده است. اما برای آن که تاجران و بازرگانان بزرگ و شرکت های حرفه ای بازار عراق را کاملا تصاحب کنند شرایط باید به گونه ای دیگر باشد تا از بهترین فرصت های پیش رو استفاده کنیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

صادرات دستمال کاغذی به عراق

شرایط صادرات

برای این که بهتر شرایط صادرات از ایران را درک کنیم باید روابط بین المللی و دیپلماتیک بین کشورها را خوب بدانیم. متاسفانه در زمینه دیپلماسی خارجی کشور ما خیلی خوب عمل نکرده و در سال های اخیر موج تحریم های بین المللی هر روز شدیدتر شده است.

با این حال برای صادرات دستمال کاغذی به عراق نباید خیلی نگران بود. زیرا یک سری از کارها را می توان انجام داد تا به راحتی تحریم های بین المللی را دور زد. به دلیل آن که کشور عراق خیلی پیشرفته نیست و نظام بانکی منظم و قانونمندی ندارد معمولا حواله ها از طریق صرافی ها زده می شود و از این بابت مشکلی وجود ندارد.

صادرات دستمال کاغذی به عراق

صادرات دستمال کاغذی به عراق

همه روزه کانتینرهای زیادی از سوی ایران برای بازار عراق ارسال می شود. با این حال در زمینه صادرات دستمال کاغذی به عراق خیلی خوب عمل نکرده ایم و بازار عراق که یک بازار بسیار مستعد و پرمنفعت برای تاجران ایرانی است را از دست داده ایم. شرکت های ترکیه ای و سایر کشورها از اروپا در این کشور بسیار فعال هستند و بخش زیادی از آن در حدود 90 درصد را در اختیار دارند. تولید دستمال جیبی کاغذی در کرج و بعضی شهرها به صرفه تر است.

صادرات دستمال کاغذی به عراق

اما با این که مزیت ترانزیتی و هزینه حمل و نقل از ایران به عراق بسیار پایین تر از اروپاست تاجران ما خیلی فعال نبوده اند. حضور در نمایشگاه های مختلف در کشور عراق یکی از راه هایی است که باعث شناساندن و معرفی پتانسیل های ما به بازرگانان عراق خواهد شد و از این راه امکان فراهم آوردن حجم عظیمی از صادرات محصولات سلولزی بهداشتی فراهم می آید.

2

  1. میخواهم دستمال کاغذی ب عراق صادر کنم از شهرستان مریوان مرز باشماق
    لطفا کمک کنید و پخش کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما